Úvodní stránka > Aktuality > OZDRAVNÝ POBYT - HÁLŮV MLÝN 2018

11.5.2018

Milá maminko a tatínku:

Pondělí:

V pondělí jsme všichni přišli na sraz včas, autobus tedy neujel nikomu :). Cesta proběhla hladce a všichni jsme ji přežili. Po cestě autobusem jsme se šli všichni společně ubytovat na naši krásnou chatku, která je na první pohled umístěna v samé přírodě u lesa. Dostali jsme 2 pokoje. V prvním jsem já Lubošek, já Viktorek a já Adámek. Náš pokoj se jmenuje "Piráti z Karibiku". Ve druhém pokoji jsem já Štěpánka, já Viktorka a naše milá paní ředitelka Verunka. Náš pokoj si říká "Víly" (a vymyslela to samozřejmě Viktorka! :) ).V odpoledních hodinách jsme se šli seznámit s našimi průvodkyněmi. Mami, jedna se normálně jmenuje "Puka Munga" a druhá? Tati posloucháš?! Ta se jmenuje "Jasmína". Povídali nám o skřítkovém světě, ti skřítkové jsme jakože my, abyste věděli :) a museli jsme jít narkmit jejich "bestie". Po večeři, než jsme šli poprvé spinkat, jsme si všichni společně přečetli pohádku a po ní jsme všichni spokojeně usnuli. První noc tedy proběhla bez jakýchkoliv problémů :).

Úterý:

Snídaně. Nic neobvyklého :). Po snídani jsme se všichni společně vydali do lesa na dlouhou procházku, kde jsme hledali vajíčka vzácného ptáka a taky jsme se brodili potůčkem. To ti byla pro nás taková senzace, že někteří z tama ani nechtěli ven :). Po obědě jsme si dali zaslouženého šlofíčka. Teda mezi námi - spali jenom ti ostatní cizí děti, my ani náhodou! :) Po odpoledním odpočinku jsme se opět vrátili zpět do lesa, kde jsme šli zkontrolovat, jestli "bestie", které jsme krmili v pondělí, všechno poctivě sežrali. A? Sežrali! :) Po svačince, to ti teda povím, jsme si dali bitvu látkovejma koulema, která byla provázena různými úkoly, ale také básničkami Jen doufám, že si ji zapamatuji, abych ti ji mohl(a) doma říct :). Následovala večeře a po ní jsme si šli ještě všichni pohrát na dětské hřiště, které je ihned vedle naší chatky. Taky tu probíhá kontrola v úklidu pokojů a já Lubošek, já Viktorek a já Adámek se Ti mami a tati musíme pochlubit, že máme krásně uklizený pokoj a dokonce jsme za něj dostali za odměnu i samolepky. Jo a to nesmím zapomenout, než jsme šli spinkat, tak pro nás uspořádali "pyžamovou party"! Asi jsme byli hodní, či co. To ti byla taková legrace, že nás vůbec nemohli dostat do postelí :). 2. noc proběhla také velmi klidně a pohodově :).

Středa:

Zase snídaně. Opět nic neobvyklého :). V dopoledních hodinách si pro nás "Puka Munga" připravila hru, kdy měla za pasem několik šátků, které jsme ji za každou cenu museli sebrat. Ona měla ještě k tomu zavázané oči, tak nás aspoň vůůůbec neviděla. My jsme se i některými dětmi domluvili i ve čtyřech a šli jsme po ní ji za každou cenu sebrat co nejvíce šátků! :) Po obědě jsme šli do lesa, kde jsme hledali poklad, o kterém jsme se dozvěděli od víly motýlice, která nám nechala vzkaz. A ten poklad jsme našli! Mami, tati a víš co to bylo za poklad? Normálně perníčky! Mňam! Ještě teď se u toho oblizuju :). To nás zabavilo snad na celé odpoledne hned po poledním klidu. Večeře? Nic neobvyklého :). Po večeři jsme si malovali trička. Teda to nás bavilo, ti povím. No a pak jsme měli jít do pelíšku, ale nešli jsme, heč? :) Šli jsme normálně na "stezku odvahy"! Měli jsme najít "hrabozemky". Museli jsme jít úplné tmě, bez baterky a cestu jsme museli poznat podle zvuku motýlí píšťalky! Teda to byl ale zážitek! A jestli jsme ty hrabozemky našli? Jo, mami, našli" Viděli jsme, jak jim v dálce svítily oči! Tak jsme se rozhodli, že je tam radši necháme, ať je nevyplašíme a potichoučku jsme se všichni vraceli zpátky k chatce. Tam jsme v rychlosti skoukli klíšťata, umyli jsme si zadky a šli jsme spinkat :). Dobrou noc. :)

Čtvrtek:

Opět snídaně :). Před ní jsme ale ještě měli rozcvičku. Po snídani jsme šli ke stromu života stavět domečky pro "hrabozemky".Poté jsme třídili parazity. To jsou škůdci, co likvidují les a my jsme je roztřídili, aby ten les celý nesežrali :). Pak jsme sbírali esence na výrobu lektvaru. A to jsme k tomu hráli i hru. Museli jsme mezi čely přenést látkové kuličky. To byla aspoň legrace :). Po obědě jsme vyráběli lektvary, které jsme pak nalili kolem stromu života a tím jsme ho vyléčili. No a aby toho ještě nebylo málo, tak jsme sokonce jezdili i na koni. Byly tam tři. 2 hnědí a jeden černobíly koník. Poté následovala zase večeře, chvilkové hraní na místním hřišti a alou naposledy do hajan. :)

Pátek:

Poslední snídaněěěě. Po snídani jsme šli zkontrolovat strom života, ke na nás čekalo překvapení. Dostali jsme zelené medaile vyrobené z kůže. Plní dojmů jsme si pak šli ještě pohrát na "naše" hřiště a pak jsme se museli jít sbalit.  Před odjezdem jsme ještě dostali odměny za pobyt - medaile z keramiky, z papíru, z perníku, taky jsme dostali i diplom a plnou tašku odměn. A zapomněla jsem říct, že nám víly v noci nosili dárky. To se nám moc líbilo :). A obědě jsme konečně jeli za váááááámi mami a tatíííí. Ahooooooooj :)