Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > ŠKOLKA V PŘÍRODĚ 2019: HUTISKO-SOLANEC: "ZA HORIZONT "

ŠKOLKA V PŘÍRODĚ 2019: HUTISKO-SOLANEC: "ZA HORIZONT "Zde budeme průběžně podávat informace o školce v přírodě Hutisko-Solanec: Školka v přírodě 2019

Ahoj mami a tati,

tak jsem Vám nakonec na týden odjel(a) a vy se určitě radujete, že máte doma chvíli klid :) Určitě Vám je smutno víc, jak mě. Mě je teda trošku smutno taky, ale už jsem velký(á) a školu v přírodě zvládnu s naprostou jedničkou! Tak co jsme tedy dělali:

Pondělí 27. 5. 2019:

V pondělí si mě přivedla do školky, to si ještě pamatuješ, že jo mami a tati? :). Když nastal ten správný čas, šli jsme se společně se všemi dětmi obléct a obout. Oni nás za každou cenu chtěli všichni ze školky vyprovodit. Zanedlouho přijel autobus, který nás nalodil i s kuframa, udělali jsme ostatním "pozůstalým" dětem ze školky, pan čelce Kačence a tetě Lidušce pápá a frnk pro děti z Troubek a z Kyselovic. Dorazili jsme samozřejmě v pořádku, jak jinak. Na místě jsme si rozdělili pokoje - my máme pokoje v 1. patře, v přízemí jsou Kyselovice a v 2. patře jsou Troubky. Když jsme si konečně slavnostně vybalili, šli jsme na oběd. Měli jsme kuřecí čínu s rýží. Mňamka, fakt :). Po poledním klidu jsme se šli seznámit s našema instruktorkama. To ti musím říct, mami a tati, jedna se jmenuje Puka Munga a druhá Barka. Naše téma školky v přírodě se jmenuje "Za horizont". Všichni 3 týmy (Citov, Kyselovice, Troubky) jsme si museli vymyslet název posádky. My jsme "Strašidelná loď", Kyselovice: "Hořící loď" a Troubky "Kosatky". V tom případě si hrajeme na piráty (př. když jede auto, zavolám "bacha loď"). Pak jsme si společně vyráběli lodičky z různých přírodnin, které jsme si našli v okolí a pak jsme je společně pouštěli na vodičce. Po vyrábění lodiček jsme hráli různé pohybové hry: např.: krakatice, útok racků,....Taky hledíš na ty názvy, že jo? :) Za správné plnění různých úkolů dostáváme kuličky: tzv: "helminauhy", které si můžeme směnit za hody kostkou (kolik kuliček, tolik hodů kostkou) - hledáme na mapě zakotvení. Potom jsme šli na večeři. Měli jsme špagety! Teda, ale musím Ti říct, že mám všichni špinavá trička! :). Po večeři byla sprcha, kontrola klíšťat a pak byla dokonce i pyžamová party! Heč? První spinkání dopadlo na výbornou - nikdo z našich dětí neukápl ani slzičku a všechno to bravurně zvládli na jedničku! První z dětí spal Alexík, poslední Stelinka. :) Tak já se zas ozvu zítra jo? :)

Úterý 28. 5. 2019:

Tak se Vám zase hlásím mami a tati. :) Všichni jsme se vyspinkali do růžova a dokonce ani nikdo neplakal. Vyčistili jsme si společně zoubky, učesali jsme se a šli jsme na snídani. Dneska jsme měli rohlék se šunkou. Lepší šunku jsem snad ani nejedl(a). :) Po snídani jsme se oblékli a šli jsme hrát ven různé pohybové hry. Potom jsme měli válečnou poradu - čučíš, co? :) A tam jsme se jako radili, co budeme dělat! Potom už byl oběd - toto rychle uteklo to dopoledne. Na obídek jsme měli pečené kuře s bramborami. To bylo teda tak výborný, že jsem po něm ppěkně spokojeně usnul(a). Spali jsme teda všichni. Vlastně skoro všichni - kromě Štěpánky. :) když jsme se vyspinkali, dostali jsme svačinku - chlebík se sýrem a šli jsme zase ven. Venku jsme měli za úkol stavět maják! Museli jsme si nasbírat různé klacíky, šišky a další přírodniny v lesíku a Štěpánku dokonce napadlo, že by tu tyčku jako obskládala kamením a ten maják fakticky stál! Nekecám! :) Potom jsme si opět zahráli různé pohybové hry - nosili jsme třeba špachtle a sbírali dolary. A ptáš se, jestli pršelo, že? U nás prej propršelo skoro celý den, ale u nás na školce v přírodě pršelo snad jen slabou půl hodinku a pak zase svítilo sluníčko. Ale my jsme se pěkně venku proběhli v pláštěnkách. To byla aspoň zábava. :) Jak jsem včera psal(a), že můžeme vyměňovat "helminauhy" za hody kostkou, tak jsme se společně rozhodli, že vyměníme všechny kuličky a dostali jsme moc nápověď k mapě. Už jich máme 34! a Kyselovice s Troubkami jen maličko. A už byl večer! Šli jsme na pokoje, okoupali jsme se, zkontrolovali klíšťátka a než jsme přečetli pohádku, tak jsme snad všeichni spali. Verunka nás popusenkovala a mohli jsme krásně spinkat. A nikdo z nás se z noci vůbec nevzbudil. První z nás usnul Alexík a poslední Štěpánka. Dobrou noc :)

Středa 29. 5. 2019:

Zdravíčko. Tak jsem zase tady. První z nás dneska vstával Robinek a poslední Alexík. Na snídani jsme dnes dostali rohlík s paštikou, který jsme zblajzli snad do vteřiny. Po snídani jsme šli ven, kde jsme hráli pohybové hry např. s lanem. Po vyblbnutí jsme se vraceli zpátky na obídek, kde jsme měli kuřátko na paprice. po vydatném obídku jsme si šli všichni dáchnout. Kromě Hynečka a Štěpánky jsme chrněli úplně všichni! Po vyspinkání jsme se vypravili do lesa, kde jsme šli snad 3,4 km, kde jsme hráli také různé hry. Třeba tuhle Ti povím: dostali jsme balónek, který jsme si museli dát s kamarádem mezi čela a museli jsme ho přenést! A teď jako v lese, jo? To chtěli moc. O všechno jsme tam zakopávali, všichni jsme byli mokří a špinaví, protože jsme pořád padali. :) Navíc jsme měli všichni otlačená čela od toho balónku! No strašná sranda. :)  Pak jsme si museli zapamatovat různé obrázky, které jsme pak museli říct Barce, co na nich jako bylo. Po hrách jsme se vrátili zpět do chatky, kde jsme si ještě společně zahráli jednu pohybovou hru a pak jsme šli dovnitř do chaty. Na večeři jsme dnes dostali párky kromě Michellky - ta dostala chlebík se sýrem. Po večeři jsme šli na naše pokoje, kde jsme měli chviličku volný program a dostali jsme dokonce i popcorn! Asi jsme byli hodní, či co. :) Nemysli si, že jsme šli po večeři spinkat. Byli jsme na bojové noční hře! Šli jsme ven, ke svítícímu stromu a po cestě jsme si museli dávat pozor na "plížaly". Jo, ani Kačenka v telefoně nevěděla, jestli slyší správně takové slovo! To jsou prý opičky, které kradou boty! :))) Teď to bys nás musela vidět mami...My jsme si museli po cestě držet svoje boty a chrochtali jsme, aby jsme je zahnali! :))) Pak jsme pokračovali po takové lesní cestičce až jsme došli k tomu svítícímu stromečku, pod kterým jsme našli tubus, ve kterém byly ukryté značky pro čtvrteční úkol. Potom jsme se vrátili zpět na chatku, převlékli jsme se do pyžamek a aniž bys řekla švec, tak jsme všichni v mžiku naráz vytuhli. :) Ahoj. :)

Čtvrtek 30. května 2019:

Tak už se nám to krátí a týden na školce v přírodě se nám přehoupl do 2. poloviny. Nevím, jestli konečně, ale určitě nééé... :)) Dneska vstal 1. Robinek a poté jsme se všichni postupně vzbudili všichni. Po krásném probuzení jsme šli společně na snídani, kde jsme dostali rohlék se sýrem. Po snídani jsme se vydali ven pustit si po vodičce lodičky. Potom jsme sbírali nápoědy - víš, jak jsem Ti psal(a) o těch kuličkách "helminauhech", a z těch nápoěd jsme pak poskládali větu, která nás pak dovedla k pokladu, který jsme šli hledat ihned po obídku. Na obídek jsme měli masíčko na hříbkách. Následoval opět polední klid. Dneska už nás nespinkalo víc. nespinkala Štěpánka, Hyneček, Dtelinka, Vikinka ani Michellka. Po odpoledním odpočinku jsme se vydali do lesa, kde jsme hráli stopovanou hru - hledali jsme poklad! Teda ale to byla paráda, Ti povím! Měli jsme k tomu právě ty nápovědy ze včerejška..však víš..z toho tubusu od toho svítícího stromečku a podle těch nápověď jsme právě ten poklad našli! Byly tam kostičky, odznáčky a lupy! Po nalezení krásného pokladu jsme se vrátili zpět k chatce, kde jsme se rozloučili s Puka Mungou a Barkou. Potom jsme našli klíč k zemi "Jurijen", od které pocházeli námořnice a díky tomu klíči se ty námořnice pak mohly dostat zpět domů. Na večeři jsme měly výýýýborné borůvkové knedlíky - no olizovali jsme se až za ušima! Po večeři jsme měli vykulený bříška k prasknutí, tak jsme dostali volnou zábavu. Konečně jsme si mohli v klidu hrát! Potom jsme se šli všichni osprchovat, zkontrolovali jsme klíšťata, dostali jsme popcorn a pak jsme si ještě mohli chvíli malovat na pokojích. Pak jsme všichni usnuli, jak když nás do vody hodí. Čau čau! :)

Pátek 31. 5. 20019:

Konečněěěěěěě pátek. Jedeme dneska domůůůů! Huráááá!!!! :)) Těšíš se mami a tati,? Já teda jo, ale ne, že bych tu ještě nezůstal(a). Ale prý se hned v pondělí fotíme, tak to by nešlo, aby jsme se nevrátili! :)) Dnes jsme vstávali v 6:30 hodin. Nachystali jsme si věci na odpoledne na odjezd a začali jsme se pomaličku balit. První byl sbalený Hyneček. :) Na snídani jsme dostali vánočku s máslem a po ní jsme si šli dobalit všechny věci. Potom jsme ještě všichni mami normálně dostali diplomy, hodnotily se pokojičky a dokonce i nějaká sladké dobrůtky jsme dostali! To pak uvidíš. Máme také vyrobené šátky na hlavičkách a i trička! To ale uvidíš až doma! :) Po 10. hodině jsme už byli všichni sbalení a dokonce i venku. Šli jsme na dětské hřiště - konečně! Chvíli hraníčko! :)) na obídek už se nám smaží řízky, že to jde cítit snad až sem. Mezi 12:30 - 13:00 hodin bychom měli vyjet autobusem směr Citov. Snad kolem 15. hodiny bychom měli konečně dorazit. Těšíš se? Já teda jo! Tak si pro mě hlavně přijď! :)))) Ahóóóóóóóój domááááááá !!!!!!!! :)

 

Doufám, že se Vám moje "povídaní" o školce v přírodě a Vašich dětech aspoň trošku líbilo. Jakmile zpracuji fotografie, všichni je určitě dostanete, formou prezentace na Vaše flash disky, o které Vás pak v blízké době požádáme. :) Pan čelka Kačenka :)


IMG_20190527_083023.jpg

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

PŘEKRÁSNÉ PRÁZDNINY PLNÉ RADOSTNÝCH ZÁŽITKŮ, SLUNÍČKA A LETNÍ POHODY VÁM PŘEJE VERUNKA, KAČENKA A LIDUŠKA

TĚŠÍME SE NA VÁS OPĚT V PONDĚLÍ

2. 9. 2019