Úvodní stránka > O škole > Současnost

S O U Č A S N O S T

P1030837.JPG

Vítáme Vás na webových stránkách naší mateřské školy, která se nachází v nádherných prostorách zámku v Citově.

Škola je obklopena parkem a přilehlým lesoparkem, což je výborná příležitost pro směřování dětí k environmentální výchově. Ta se stala profilací školy.

Příjemné prostory zámecké školky jsou rozděleny do herních a současně pracovních koutků, kde se děti mohou věnovat hře a vzdělávání. Naší snahou je prožívat společné dny ve škole ve fyzické i psychické pohodě, pracovat v podnětném prostředí a respektovat potřeby každého z dětí i dospělých.

Rádi Vás přivítáme na návštěvě.

Mateřská škola v Citově je od roku 1948 umístěna v budově zámku a zaujímá více jak polovinu plochy v přízemí. Její velké místnosti, s historicky vzácnými a památkově chráněnými nástropními malbami, byly postupem doby přizpůsobovány potřebám dětí a provozu školy. V současné době jsou využívány tři místnosti ke hrám, učení, stolování i odpočinku. Každé dítě má v šatně svoji skříňku na oblečení a polici na boty. Sociální zařízení je vybaveno sprchou, umyvadly a dětskými toaletami. Přivezenou stravu připravujeme v kuchyni, která je vybavena kuchyňskou linkou, elektrickým sporákem, lednicí, mikrovlnou troubou, myčkou nádobí a také automatickou pračkou, kde se pere ložní prádlo a ručníky. Obědy jsou dováženy ze Školní jídelny v Brodku u Přerova. Nápaditá a vkusná výzdoba tvořená dětmi, kterou učitelky průběžně obnovují, zpříjemňuje pobyt v mateřské škole.

V bezprostřední blízkosti zámku se nachází přírodně krajinářský park. Děti jsou denně obklopeny přírodou, kterou využívají nejen ke zdravému pobytu venku, ale zároveň získávání poznatků o přírodě a výchově k péči o životní prostředí.
Pracujeme podle školního vzdělávacího programu "HRAJEME SI CELÝ ROK", jehož cílem je u dětí

• rozvíjet samostatnost, sebejistotu, sebekontrolu, zdravé sebevědomí, tvořivost a kreativitu
  • předávat vědomosti, dovednosti a životní zkušenosti prostřednictvím prožitků a uspokojení individuálních potřeb a zájmů
  • utvářet povědomí o pravidlech, společenských normách a kulturním prostředí
  • umožnit vytváření správných návyků, vlastních názorů a postojů.

JSME ŠKOLOU S ENVIRONMENTÁLNÍ PROFILACÍ1.jpg

Školní vzdělávací program "Sedmikráska"

Provoz předškolního zařízení zajišťují tři pracovnice

ředitelka Veronika Mlčochová, učitelka Kateřina Fryštáková, školnice Ludmila Vojáčková

Kapacita mateřské školy - 24 dětí

Mateřskou školu navštěvují zpravidla děti od dvou do sedmi let. Ve školním roce 2017/2018  je zapsáno v MŠ 18 dětí.

Děti jsou vedeny k ohleduplnému a nesobeckému jednání a vzájemnému respektu. Za prvořadý úkol považujeme vytvořit v mateřské škole radostnou atmosféru plnou pochopení a pohody. Každé dítě chápeme jako individualitu.

Motto:

"Celá naděje na všeobecnou nápravu věcí lidských závisí na první výchově".

J.A.Komenský

MŠ Citov