Úvodní stránka > O škole > Současnost

Současnost

Mateřská škola v Citově je od roku 1948 umístěna v budově zámku a zaujímá více jak polovinu plochy v přízemí. Její velké místnosti, s historicky vzácnými a památkově chráněnými nástropními malbami, byly postupem doby přizpůsobovány potřebám dětí a provozu školy. V současné době jsou využívány tři místnosti ke hrám, učení, stolování i odpočinku. Každé dítě má v šatně svoji skříňku na oblečení a polici na boty. Sociální zařízení je vybaveno sprchou, umyvadly a dětskými toaletami. Přivezenou stravu připravujeme v kuchyni, která je vybavena kuchyňskou linkou, elektrickým sporákem, lednicí, mikrovlnou troubou, myčkou nádobí a také automatickou pračkou, kde se pere ložní prádlo a ručníky. Obědy jsou dováženy ze Školní jídelny v Brodku u Přerova. Nápaditá a vkusná výzdoba tvořená dětmi, kterou učitelky průběžně obnovují, zpříjemňuje pobyt v mateřské škole.

V bezprostřední blízkosti zámku se nachází přírodně krajinářský park. Děti jsou denně obklopeny přírodou, kterou využívají nejen ke zdravému pobytu venku, ale zároveň získávání poznatků o přírodě a výchově k péči o životní prostředí.
Pracujeme podle školního vzdělávacího programu "Sedmikráska", jehož cílem je u dětí

• rozvíjet samostatnost, sebejistotu, sebekontrolu, zdravé sebevědomí, tvořivost a kreativitu
  • předávat vědomosti, dovednosti a životní zkušenosti prostřednictvím prožitků a uspokojení individuálních potřeb a zájmů
  • utvářet povědomí o pravidlech, společenských normách a kulturním prostředí
  • umožnit vytváření správných návyků, vlastních názorů a postojů.

JSME ŠKOLOU S ENVIRONMENTÁLNÍ PROFILACÍ

Školní vzdělávací program "Sedmikráska"

Provoz předškolního zařízení zajišťují tři pracovnice

ředitelka Veronika Mlčochová, učitelka Kateřina Zoubková, školnice Ludmila Vojáčková

Kapacita mateřské školy - 24 dětí

Mateřskou školu navštěvují zpravidla děti od tříd do šesti let. Ve školním roce 2014/2015  je zapsáno v MŠ 24 dětí.

Děti jsou vedeny k ohleduplnému a nesobeckému jednání a vzájemnému respektu. Za prvořadý úkol považujeme vytvořit v mateřské škole radostnou atmosféru plnou pochopení a pohody. Každé dítě chápeme jako individualitu.

Motto:

"Celá naděje na všeobecnou nápravu věcí lidských závisí na první výchově".

J.A.Komenský

MŠ Citov