Úvod > O škole > Současnost

Zámek v Cítově

Vítáme Vás na webových stránkách naší mateřské školy, která se nachází v nádherných prostorách zámku v Citově.

Škola je obklopena parkem a přilehlým lesoparkem, což je výborná příležitost pro směřování dětí k environmentální výchově. Ta se stala profilací školy.

Příjemné prostory zámecké školky jsou rozděleny na třídu, hernu a pohyb (též ložnice ke spaní), kde se děti mohou věnovat hře a vzdělávání. Naší snahou je prožívat společné dny ve škole ve fyzické i psychické pohodě, pracovat v podnětném prostředí a respektovat potřeby každého z dětí i dospělých. Rádi Vás přivítáme na návštěvě.

Mateřská škola v Citově je od roku 1948 umístěna v budově zámku a zaujímá více jak polovinu plochy v přízemí. Její velké místnosti, s historicky vzácnými a památkově chráněnými nástropními malbami, byly postupem doby přizpůsobovány potřebám dětí a provozu školy. V současné době jsou využívány tři místnosti ke hrám, učení, stolování i odpočinku. Každé dítě má v šatně svoji skříňku na oblečení a polici na boty. Sociální zařízení je vybaveno sprchou, umyvadly a dětskými toaletami. Přivezenou stravu připravujeme v kuchyni, která je vybavena kuchyňskou linkou, elektrickým sporákem, lednicí, mikrovlnou troubou, myčkou nádobí a také automatickou pračkou, kde se pere ložní prádlo a ručníky. Obědy jsou dováženy ze Školní jídelny v Brodku u Přerova. Nápaditá a vkusná výzdoba tvořená dětmi, kterou učitelky průběžně obnovují, zpříjemňuje pobyt v mateřské škole.

V bezprostřední blízkosti zámku se nachází přírodně krajinářský park. Děti jsou denně obklopeny přírodou, kterou využívají nejen ke zdravému pobytu venku, ale zároveň získávání poznatků o přírodě a výchově k péči o životní prostředí.
Pracujeme podle školního vzdělávacího programu "HRAJEME SI CELÝ ROK", jehož cílem je u dětí

• rozvíjet samostatnost, sebejistotu, sebekontrolu, zdravé sebevědomí, tvořivost a kreativitu
  • předávat vědomosti, dovednosti a životní zkušenosti prostřednictvím prožitků a uspokojení individuálních potřeb a zájmů
  • utvářet povědomí o pravidlech, společenských normách a kulturním prostředí
  • umožnit vytváření správných návyků, vlastních názorů a postojů.

JSME ŠKOLOU S ENVIRONMENTÁLNÍ PROFILACÍ

Berušky

Provoz předškolního zařízení zajišťují pracovnice

ředitelka Jarmila Kyasová

učitelka Kateřina Rebl, DiS. (od 30.1.2024 na MD), od 1.2.2024 Šromová Simona

školní asistentka Jitka Vodičková

školnice / výdej stravy Ludmila Vojáčková

Kapacita mateřské školy - 24 dětí

Mateřskou školu navštěvují děti od dvou do sedmi let. Ve školním roce 2023/2024  je zapsáno v MŠ 22 dětí.

Děti jsou vedeny k ohleduplnému a nesobeckému jednání a vzájemnému respektu. Za prvořadý úkol považujeme vytvořit v mateřské škole radostnou atmosféru plnou pochopení a pohody. Každé dítě chápeme jako individualitu.

Motto:

"Nemůžeme všechny děti naučit všechno, ale můžeme je učinit šťastnými."